Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Staff are working remotely,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
Season 4 Schedules by Sport
Basketball:Girls | Boys Swimming: Girls | Boys | Wrestling
Season 4 Plan Books
Basketball | Swimming | Wrestling
Open Dates
Open Dates Page
Gametime-Hydration160x600.jpg Ad

2021 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4pm
14
2
Roosevelt
@
Grant

Wilshire Park
4pm
0
10
Wilson
@
Franklin

Erv Lind Stadium
4pm
4
11
Lincoln
@
Madison

Lents Park

6A-2 Metro League

5pm
C
X
L
Aloha
@
Westview

5pm
13
14
Sunset
@
Beaverton

5pm
8
2
Jesuit
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

4pm
4
1
Newberg
@
Sherwood

10 innings
4pm
8
6
McMinnville
@
Forest Grove

5pm
21
3
Glencoe
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

3:45pm
7
2
Barlow
@
Central Catholic

Delta Park
6pm
4
7
Sandy
@
Clackamas

5pm
3
7
Reynolds
@
Centennial

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
2
1
Tualatin
@
Lakeridge

6:45pm
3
2
Canby
@
West Linn

Rosemont Ridge Middle School
5pm
0
9
Lake Oswego
@
Tigard

Non-League

6:30pm
7
17
Liberty
@
Oregon City

6 inn.
4:30pm
7
2
West Salem
@
Central

5pm
3
9
Sprague
@
Corvallis

4:30pm
3
13
West Albany
@
McNary

4:30pm
0
15
McKay
@
Dallas / Falls City

3 inn
5pm
7
17
Portland Adventist Acad.
@
Westview [JV]

6 Inn.
4pm
10
1
Southridge
@
Cleveland

4:30pm
12
0
Hood River Valley
@
Gresham / David Douglas

5
5pm
4
12
South Salem
@
Westview

5A-2 Midwestern League

5pm
11
7
Churchill
@
Thurston

7 innings

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
2
12
North Salem
@
Silverton

5pm
0
15
South Albany
@
Lebanon

Non-League

5pm
18
4
Cascade Christian
@
Eagle Point

Single 5 Innings
4:30pm
8
10
Pleasant Hill
@
Willamette

5pm
0
10
Springfield
@
North Eugene

4A-2 Tri-Valley Conference

4:30pm
6
5
Madras
@
Molalla

4pm
0
4
Corbett
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

4:30pm
4
9
Sweet Home
@
Cascade

4A-5 Skyline Conference

5pm
2
12
Phoenix
@
Mazama

5 inn.
5pm
21
0
Henley
@
North Valley

6 innings
5pm
9
10
Klamath Union
@
Hidden Valley

4A-6 Greater Oregon League

3pm
3
4
Ontario
@
La Grande

5pm
1
5
Ontario
@
La Grande

3A-2 PacWest Conference

4:30pm
6
2
Dayton
@
Scio

3A-5 Far West League

4pm
3
2
South Umpqua
@
Brookings-Harbor

3A-SD1 Special District 1

3:30pm
6
14
Taft
@
Clatskanie

2pm
8
3
Clatskanie
@
Taft

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
17
3
Colton
@
Regis

5 innings
4:30pm
30
7
Sheridan
@
Jefferson

4:30pm
18
2
Santiam
@
Central Linn

6 inn

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
5
4
Toledo
@
Bandon

2A/1A-SD5 Special District 5

2pm
8
9
Illinois Valley
@
Chiloquin

4:30pm
11
18
Illinois Valley
@
Chiloquin

2A/1A-SD6 Special District 6

2pm
1
5
Pilot Rock / Nixyaawii
@
Grant Union / Prairie City

Non-League

3:30pm
6
7
Pilot Rock / Nixyaawii
@
Grant Union / Prairie City

4:30pm
0
19
St. Paul
@
Kennedy

3 inn.