Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

7pm
Mountainside
@
Sherwood

Broadcast Coverage
5:45pm
North Salem
@
Forest Grove

Broadcast Coverage
6:45pm
Crater
@
South Medford

6:30pm
West Albany
@
Tigard

7pm
La Pine
@
Caldera [JV]

Broadcast Coverage
7:15pm
Hillsboro
@
Liberty

Broadcast Coverage
7pm
West Salem
@
Clackamas

7:30pm
Grants Pass
@
Del Norte (CA)

6:45pm
South Eugene
@
Willamette

7pm
Reynolds
@
Lincoln

7:15pm
Lakeridge
@
Glencoe

7:15pm
Sheldon
@
Newberg

6:30pm
Nelson
@
Mountain View

6:30pm
Gresham
@
Crook County

7:15pm
Cleveland
@
La Salle Prep

Broadcast Coverage
6:30pm
Sandy
@
Hood River Valley

Broadcast Coverage
7:15pm
Century
@
Franklin

Non-League

7pm
Scappoose
@
Astoria

Broadcast Coverage
7:15pm
The Dalles
@
Parkrose

7:30pm
Marshfield
@
North Bend

7:30pm
Thurston
@
Silverton

7pm
South Albany
@
Churchill

7pm
North Valley
@
Ashland

7:30pm
Springfield
@
Corvallis

5:30pm
Ridgeview
@
Central

Broadcast Coverage

Non-League

5:30pm
Elmira
@
Sisters

7:30pm
Newport
@
Harrisburg

7pm (MT)
Baker
@
Fruitland (ID)

7pm
Molalla
@
Sweet Home

7:30pm
Gladstone
@
Valley Catholic

5:45pm
Cascade
@
Marist Catholic

7:30pm
Cottage Grove
@
Pleasant Hill

Broadcast Coverage
7pm
Seaside
@
Estacada

7pm
North Marion
@
Woodburn

7pm
Mazama
@
St. Mary's, Medford

Broadcast Coverage
7:30pm
Phoenix
@
Yreka (CA)

7pm
Madras
@
Trinity Lutheran

Non-League

7:30pm
Dayton
@
Oregon Episcopal

7:30pm
Neah-Kah-Nie
@
Warrenton

7:30pm
Horizon Christian, Tualatin
@
North Clackamas Christian

7pm
Rainier
@
Western Christian

7pm
Gaston
@
Taft

Broadcast Coverage
7pm
Yamhill-Carlton
@
Sutherlin

Broadcast Coverage
7pm
Lost River
@
Cascade Christian

7:30pm (MT)
Parma (ID)
@
Nyssa

7:30pm
Portland Christian
@
Portland Adventist Acad.

Broadcast Coverage
6:30pm
Brookings-Harbor
@
Fortuna (CA)

7:30pm
Blanchet Catholic
@
Monroe

7:30pm
Jefferson
@
Willamina

7:30pm
South Wasco County
@
Irrigon

7pm (MT)
Vale
@
Payette (ID)

Westside Showcase

7:30pm
Regis
@
Westside Christian

Westside Showcase
Westside Christian

Non-League

7pm
Mannahouse Christian Acad.
@
Crosshill Christian

Broadcast Coverage
7:30pm
Kennedy
@
Knappa

Broadcast Coverage
7pm
Waldport
@
Perrydale

7:30pm
Oakland
@
Days Creek

7:30pm
Trinity Academy
@
Columbia Christian

Broadcast Coverage
7pm
Powers
@
Myrtle Point

7pm
Illinois Valley
@
Gold Beach

6:30pm
Bonanza
@
Tulelake (CA)

7:30pm
Nestucca
@
East Linn Christian Acad.

7:30pm
Riddle
@
Glide

7:30pm
Lowell
@
Elkton

5:30pm
Oakridge
@
Reedsport

6pm
Eddyville Charter
@
Central Linn

7:30pm
Rogue River [JV]
@
New Hope Christian

7pm
Rogue River
@
New Hope Christian

Non-League

7:30pm
St. Stephen's Acad.
@
Horizon Christian, Hood River

7pm
Umpqua Valley Christian
@
Mapleton

7:15pm
Willamette Valley Christian
@
Central Christian

6:30pm (MT)
Four Rivers
@
Notus High School (ID)

7pm
Grand View Christian Acad.
@
C.S. Lewis Academy / Veritas

7pm
St. Paul
@
Mohawk

7pm
Glendale
@
Milo Adventist Acad.

7pm
Camas Valley
@
Crow

7:30pm
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Dayville / Monument

Dayville HS
6pm
Stevenson (WA)
@
Lyle / Wishram