OSAA Volleyball
2024 Volleyball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles
TBD
TBD
TBD
TBD
6A-6 Central Valley Conference
6:30pm
South Salem
@
West Salem
Broadcast Coverage
Non-League
6:45pm
Franklin
@
Liberty
6:45pm
Southridge
@
Century
6:30pm
North Salem
@
Lincoln
6:45pm
Glencoe
@
Mountainside
6:45pm
Willamette
@
Springfield
10am
Marshfield
@
Sheldon
6pm
North Medford
@
Cascade Christian
6:45pm
Aloha
@
Newberg
6:30pm
McNary
@
McDaniel
6:30pm
Lakeridge
@
Ida B. Wells
6:45pm
Jesuit
@
Sherwood
6:30pm
Corvallis
@
Cleveland
6:45pm
Crater
@
Roseburg
6:30pm
Westview
@
Grant
6:45pm
Roosevelt
@
McMinnville
4pm
Summit
@
Sheldon
5A-1 Northwest Oregon Conference
6:45pm
Putnam
@
La Salle Prep
6:45pm
Hillsboro
@
Canby
6:45pm
Centennial
@
Hood River Valley
Non-League
6pm
Churchill
@
Marist Catholic
6:45pm
Thurston
@
Ridgeview
6:30pm
Sisters
@
Caldera
1pm
Marshfield
@
Summit
Sheldon High School
Non-League
6:30pm
North Bend
@
Siuslaw
7pm
Estacada
@
Corbett
6:30pm
Stayton
@
Cottage Grove
5pm
Estacada
@
Creswell
Corbett HS
6:15pm
Sutherlin
@
Phoenix
6:30pm
Banks
@
Seaside
5pm (MT)
Ontario
@
Caldwell (ID)
6:30pm
Gladstone
@
Scappoose
6pm (MT)
La Grande
@
Nyssa
6:30pm
Madras
@
St. Helens
6pm
Junction City
@
Sweet Home
5:30pm
Astoria
@
Newport
Broadcast Coverage
3A-1 Lewis & Clark League
6pm
Valley Catholic
@
Westside Christian
6:30pm
Catlin Gabel
@
De La Salle North Catholic
6pm
Portland Adventist Acad.
@
Horizon Christian, Tualatin
Broadcast Coverage
3A-3 PacWest Conference
6pm
Scio
@
Dayton
7pm
Amity
@
Taft
7pm
Jefferson
@
Blanchet Catholic
Non-League
6pm
Yamhill-Carlton
@
Oregon Episcopal
6pm
Brookings-Harbor
@
Gold Beach
6pm
Toledo
@
Coquille
6pm
Oakland
@
Harrisburg
3pm
Creswell
@
Corbett
6pm
South Umpqua
@
Illinois Valley
4:30pm
Gilchrist
@
La Pine
6pm
Rogue River
@
Yoncalla
6pm
Warrenton
@
Kennedy
5:30pm
Irrigon
@
Riverside
4pm
St. Mary's, Medford
@
Coquille
6pm
Clatskanie
@
Rainier
6pm
Elmira
@
Glide
Non-League
6pm
Mannahouse Acad., Portland
@
Gervais
TBD
Heppner
@
South Wasco County
5:30pm
Bonanza
@
Chiloquin
6pm
Bandon
@
Days Creek
6:30pm
Faith Bible / Life Christian
@
Valor Christian
Forest Hills Lutheran
5:30pm
Imbler
@
Stanfield
N
Union High School
6pm
Lowell
@
North Douglas
TBD
Santiam
@
Monroe
4pm
Stanfield
@
Union
TBD
Regis
@
Monroe
TBD
4pm
East Linn Christian
@
Country Christian
5:30pm
Jewell
@
East Linn Christian
N
Country Christian
7pm
Enterprise
@
Wallowa
5pm
Griswold
@
Enterprise
Wallowa High School
6pm
Mannahouse Acad., Eugene
@
Central Linn
1A-3 Mountain West League
6pm
Mapleton
@
McKenzie
6pm
Crow
@
Eddyville Charter
6pm
Mohawk
@
Siletz Valley
Non-League
6pm
Sherman
@
North Clackamas Christian
7pm
Jewell
@
Country Christian
TBD
Echo
@
South Wasco County
7pm
Imbler
@
Union
5:30pm
Falls City / Kings Valley Char.
@
Southwest Christian
4pm
Ione / Arlington
@
Pilot Rock
3pm
Griswold
@
Wallowa