OSAA Volleyball
2024 Volleyball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles
TBD
6A-2 Metro League
6:45pm
Sunset
@
Jesuit
6A-3 Pacific Conference
6:45pm
McMinnville
@
Liberty
6:45pm
Newberg
@
Glencoe
6:45pm
Century
@
Sherwood
6A-4 Mt. Hood Conference
6:30pm
Reynolds
@
Gresham
6:30pm
David Douglas
@
Sandy
6:30pm
Clackamas
@
Barlow
6:30pm
Nelson
@
Central Catholic
6A-5 Three Rivers League
6:30pm
Oregon City
@
Tigard
6:30pm
Lakeridge
@
Lake Oswego
6:30pm
Tualatin
@
West Linn
6A-6 Central Valley Conference
6:30pm
West Salem
@
South Salem
6:30pm
North Salem
@
Sprague
Broadcast Coverage
6A-7 Southwest Conference
6:45pm
North Medford
@
South Eugene
6:45pm
Roseburg
@
South Medford
6:45pm
Willamette
@
Sheldon
Non-League
6:30pm
Roosevelt
@
Franklin
6:30pm
Lincoln
@
Cleveland
6:30pm
Ida B. Wells
@
McDaniel
6:30pm
McNary
@
Grant
5A-1 Northwest Oregon Conference
6:45pm
Centennial
@
Wilsonville
6:45pm
Parkrose
@
La Salle Prep
6:45pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Canby
6:45pm
Hillsboro
@
Hood River Valley
5A-2 Midwestern League
6:45pm
Churchill
@
North Eugene
6:45pm
Thurston
@
Eagle Point
6:45pm
Ashland
@
Crater
5A-3 Mid-Willamette Conference
6:30pm
Crescent Valley
@
McKay
main gym
6:30pm
West Albany
@
South Albany
6:30pm
Lebanon
@
Dallas
6:30pm
Central
@
Woodburn
6:30pm
Corvallis
@
Silverton
5A-4 Intermountain Conference
6:30pm
Bend
@
Mountain View
6:30pm
Ridgeview
@
Caldera
6:30pm
Summit
@
Redmond
4A-1 Cowapa League
6:30pm
Astoria
@
Scappoose
6:30pm
Seaside
@
St. Helens
Non-League
6:30pm
Siuslaw
@
Junction City
6:30pm
Newport
@
Cottage Grove
6pm
Tillamook
@
North Marion
6pm
Marist Catholic
@
Cascade
6pm
Gladstone
@
Stayton
5:30pm
Stanfield
@
La Grande
6pm
South Umpqua
@
Hidden Valley
6pm
Crook County
@
Sweet Home
6pm
Mazama
@
North Valley
5:30pm
Waldport
@
Marshfield [JV]
3A-1 Lewis & Clark League
6pm
Portland Adventist Acad.
@
Oregon Episcopal
6:30pm
De La Salle North Catholic
@
Valley Catholic
6:15pm
Catlin Gabel
@
Horizon Christian, Tualatin
Broadcast Coverage
3A-2 Coastal Range League
6:30pm
Warrenton
@
Corbett
6pm
Banks
@
Yamhill-Carlton
6pm
Riverdale
@
Neah-Kah-Nie
3A-3 PacWest Conference
7pm
Blanchet Catholic
@
Santiam Christian
6:30pm
Sheridan
@
Scio
7pm
Taft
@
Jefferson
3A-4 Mountain Valley Conference
6pm
Sisters
@
Pleasant Hill
6:30pm
Elmira
@
Creswell
6pm
La Pine
@
Harrisburg
3A-6 Eastern Oregon League
6pm (MT)
Burns
@
Nyssa
Non-League
6pm
Oakland
@
Sutherlin
6pm
Gold Beach
@
Brookings-Harbor
6pm
Coquille
@
Bandon
6pm
Amity
@
Crosshill Christian
5:30pm
Weston-McEwen
@
McLoughlin
6pm
Glide
@
Oakridge
4pm
Lakeview
@
Crane
2A-1 Northwest League
6:30pm
Nestucca
@
Faith Bible / Life Christian
Life Christian
6:30pm
Knappa
@
Portland Christian
6:30pm
Columbia Christian
@
Vernonia
6:30pm
Gaston
@
Clatskanie
2A-2 Tri-River Conference
5:30pm
Western Christian
@
Salem Academy
5:30pm
Colton
@
Gervais
5:30pm
Regis
@
Santiam
2A-6 East Cascades Conference
6pm
Bonanza
@
Trinity Lutheran
Non-League
6pm
Toledo
@
Reedsport
4pm
Heppner
@
Dufur
6pm
Myrtle Point
@
Lowell
1A-2 Casco League
6pm
Willamette Valley Christian
@
Falls City / Kings Valley Char.
1A-3 Mountain West League
7pm
Alsea
@
McKenzie
6pm
Mohawk
@
Crow
6pm
Siletz Valley
@
Mapleton
6pm
Mannahouse Acad., Eugene
@
Triangle Lake
1A-4 Skyline League
6pm
North Douglas
@
Elkton
6pm
Yoncalla
@
Umpqua Valley Christian
6pm
Powers
@
Days Creek
6pm
New Hope Christian
@
Pacific
1A-5 Mountain Valley League
5:30pm
TBD
@
Chiloquin
5:30pm
Crosspoint Christian
@
North Lake
TBD
Central Christian
@
Chiloquin
1A-6 Big Sky League
5pm
Ione / Arlington
@
Sherman
5pm
Lyle / Wishram
@
South Wasco County
5pm
Horizon Christian, Hood River
@
Glenwood / Trout Lake / Klickitat
Glenwood High School
5pm
Bickleton
@
Condon
1A-7 Old Oregon League
6pm
Joseph
@
Union
4pm
Pilot Rock
@
Nixyaawii
5pm
Wallowa
@
Pine Eagle
5pm
Echo
@
Griswold
Non-League
6pm
Country Christian
@
C.S. Lewis Academy