OSAA Boys Basketball
2024-25 Boys Basketball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles
TBD
TBD
TBD
TBD
TBD
6A-2 Metro League
7pm
Aloha
@
Jesuit
6A-3 Pacific Conference
5:45pm
Glencoe
@
Newberg
6A-4 Mt. Hood Conference
7:30pm
Reynolds
@
Gresham
7:15pm
Clackamas
@
Barlow
TBD
Sandy
@
Nelson
6A-7 Southwest Conference
6:45pm
Grants Pass
@
Sheldon
5A-2 Midwestern League
7pm
Crater
@
Thurston
TBD
North Eugene
@
Ashland
5A-3 Mid-Willamette Conference
5:30pm
West Albany
@
McKay
main gym
5:30pm
Woodburn
@
South Albany
Non-League
TBD
The Dalles
@
Mountain View
6:30pm
Redmond
@
Pendleton
4A-1 Cowapa League
5:30pm
Scappoose
@
Tillamook
4A-4 Sky Em League
5:45pm
Marshfield
@
Marist Catholic
4A-5 Skyline Conference
7:30pm
Mazama
@
Phoenix
3A-3 PacWest Conference
TBD
Santiam Christian
@
Sheridan
3A-4 Mountain Valley Conference
5:30pm
Sutherlin
@
Siuslaw
6pm
Pleasant Hill
@
Harrisburg
6pm
Elmira
@
La Pine
5:30pm
Creswell
@
Sisters
3A-5 Far West League
5:30pm
Douglas
@
Coquille
Non-League
7pm
Blanchet Catholic
@
Gervais
2A-1 Northwest League
7:30pm
Country Christian
@
Mannahouse Acad., Portland
8pm
Nestucca
@
Faith Bible / Life Christian
7:30pm
Knappa
@
Portland Christian
Warner Pacific College
7:30pm
Vernonia
@
Columbia Christian
1A-2 Casco League
7pm
Waldport
@
Crosshill Christian
2A-2 Tri-River Conference
7pm
Western Christian
@
Santiam
7pm
Colton
@
Regis
2A-3 Valley Coast Conference
6pm
East Linn Christian
@
Central Linn
2A-4 Blue Mountain Conference
3pm
Grant Union
@
Heppner
7:30pm
Weston-McEwen
@
Stanfield
2A-5 Sunset Conference
7:30pm
Illinois Valley
@
Gold Beach
7:30pm
Oakland
@
Bandon
7:30pm
Myrtle Point
@
Reedsport
1A-1 The Valley 10 League
7:30pm
Portland Waldorf
@
Grand View Christian Acad.
played at Portland Waldorf
1A-2 Casco League
7pm
Willamette Valley Christian
@
St. Paul
1A-4 Skyline League
7:30pm
Camas Valley
@
New Hope Christian
7:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Days Creek
7:30pm
Yoncalla
@
Pacific
1A-5 Mountain Valley League
7pm
Trinity Lutheran
@
Bonanza
TBD
Central Christian
@
Gilchrist
7pm
Crosspoint Christian
@
Chiloquin
1A-6 Big Sky League
7:30pm
South Wasco County
@
Ione / Arlington
Arlington High School
7:30pm
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Horizon Christian, Hood River
1A-7 Old Oregon League
3pm
Pilot Rock
@
Cove
7:30pm
Powder Valley
@
Union