OSAA Boys Basketball
2024-25 Boys Basketball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles
TBD
TBD
TBD
TBD
TBD
6A-2 Metro League
TBD
Mountainside
@
Southridge
6A-4 Mt. Hood Conference
7:15pm
Reynolds
@
Barlow
TBD
Nelson
@
Clackamas
7pm
Gresham
@
David Douglas
6A-7 Southwest Conference
6:45pm
Sheldon
@
South Medford
5A-1 Northwest Oregon Conference
7:15pm
Hillsboro
@
Centennial
7:15pm
La Salle Prep
@
Wilsonville
5A-2 Midwestern League
7pm
Ashland
@
Thurston
5:30am
Springfield
@
Crater
5A-3 Mid-Willamette Conference
5:30pm
Corvallis
@
McKay
main gym
5:30pm
Silverton
@
Woodburn
5A-4 Intermountain Conference
TBD
Ridgeview
@
Mountain View
4A-1 Cowapa League
5:30pm
St. Helens
@
Scappoose
4A-2 Tri-Valley Conference
7pm
Gladstone
@
Molalla
4A-3 Oregon West Conference
7pm
Philomath
@
Cascade
4A-4 Sky Em League
7:15pm
Cottage Grove
@
Marshfield
4A-5 Skyline Conference
7:30pm
Klamath Union
@
Phoenix
4A-6 Greater Oregon League
7:30pm
Pendleton
@
La Grande
3A-3 PacWest Conference
TBD
Amity
@
Sheridan
3A-4 Mountain Valley Conference
7:30pm
Elmira
@
Pleasant Hill
7:30pm
Creswell
@
La Pine
7:30pm
Harrisburg
@
Sisters
3A-5 Far West League
5:30pm
Sutherlin
@
Coquille
5:30pm
Siuslaw
@
Glide
7pm
Douglas
@
South Umpqua
3A-7 Southern Oregon Conference
7pm
Brookings-Harbor
@
Cascade Christian
2A-1 Northwest League
7pm
Faith Bible / Life Christian
@
Gaston
7:30pm
Nestucca
@
Clatskanie
7:30pm
Columbia Christian
@
Portland Christian
Warner Pacific College
2A-2 Tri-River Conference
7pm
Kennedy
@
Regis
7pm
Colton
@
Western Christian
7pm
Salem Academy
@
Gervais
1A-2 Casco League
7pm
Central Linn
@
Crosshill Christian
2A-3 Valley Coast Conference
7:30pm
Toledo
@
East Linn Christian
2A-4 Blue Mountain Conference
3pm
Grant Union
@
Stanfield
7:30pm
Weston-McEwen
@
Irrigon
1A-5 Mountain Valley League
7pm
Lowell
@
Bonanza
2A-5 Sunset Conference
6pm
Myrtle Point
@
Gold Beach
6pm
Illinois Valley
@
Bandon
6pm
Reedsport
@
Oakland
Non-League
TBD
Trinity Lutheran
@
Oakridge
1A-1 The Valley 10 League
7:30pm
Mannahouse Acad., Portland
@
Valor Christian
7:30pm
Country Christian
@
Portland Waldorf
7:30pm
Southwest Christian
@
Open Door Christian Acad.
7:30pm
North Clackamas Christian
@
Grand View Christian Acad.
played at North Clackamas Christian
1A-4 Skyline League
7:30pm
North Douglas
@
Camas Valley
7:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Powers
7:30pm
New Hope Christian
@
Pacific
7:30pm
Yoncalla
@
Days Creek
1A-5 Mountain Valley League
7:30pm
Crosspoint Christian
@
Central Christian
1A-6 Big Sky League
7:30pm
South Wasco County
@
Horizon Christian, Hood River
1A-7 Old Oregon League
3pm
Imbler
@
Cove
7:30pm
Echo
@
Pilot Rock
7:30pm
Pine Eagle
@
Powder Valley